Kobiece biuro- funkcjonalna i stylowa przestrzeń do pracy

Biuro samo w sobie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Urządzone w sposób przemyślany i uporządkowany, tak, aby maksymalnie zwiększyć komfort naszej pracy. Jednakże kobiecy gabinet, poza powyższymi cechami, powinien posiadać dodatkowo swój klimat i urok. Stylowo zaaranżowane biuro, oddające gusta jego właścicielki to nie tylko ważny aspekt zewnętrzny — wizualny, ale również wewnętrzny. Biuro urządzone ze smakiem wpłynie bowiem na nasz sposób postrzegania pracy oraz odczucia Klientów podczas umówionego spotkania. Jakie wyposażenie warto zatem wybrać do kobiecego kąciku pracy?

Biurko w kobiecym gabinecie

Bez względu na to, czy nasz gabinet mieści się w naszym domu, czy też w osobnym lokalu — nie może zabraknąć w nim biurka. Wybór konkretnego modelu, a dokładniej jego wielkość oraz system przechowywania w dużej mierze zależeć będzie od pracy, jaką wykonujemy. Niektóre zawody, takie jak adwokat lub architekt wymagają dużej przestrzeni do swobodnego korzystania z dokumentów, lub tworzenia projektów. Pozostałym kobietom wystarczy natomiast niewielki, prosty stoliczek na laptop.

W zdecydowanej większości przypadków kobiety nie zdecydują się na masywny, ciężki mebel wybarwiony w kolorze ciemnego drewna. Postawią natomiast na nowoczesne meble do pokoju, takie jak lekkie biurko w ciepłej i przytulnej stylistyce skandynawskiej https://www.meblewersal.pl/biurka/7493-biurko-milan-b1.html, wykonane z białych i zwiększających poczucie przestrzeni płyt.

Pamiętajmy, że jasne wyposażenie jest doskonałą bazą aranżacyjną. Możemy w kilku prostych krokach przełamać je dodatkami i roślinnością, nadając naszemu gabinetowi świeżego charakteru! Alternatywą dla bieli jest jasny odcień szarego lub naturalne drewno o eleganckim wyglądzie, potęgujące wrażenie przytulności. Wszystkie z powyższych kolorów będą przepięknie współgrać ze ścianami w pastelach lub beżach. Warte rozważenia jest także pomalowanie jednej z powierzchni w kontrastowym odcieniu.

Sofa czy fotel?

Jeśli nasze biuro zajmuje większy metraż, bez jakichkolwiek obaw możemy wyposażyć je w 2 lub 3-osobową kanapę dla naszych Klientów bądź na potrzeby własne. Do kobiecego gabinetu, zamiast standardowej “biurowej” skórzanej kanapy, polecamy stylową sofę w stylistyce glamour https://www.meblewersal.pl/sofy-tapicerowane/7131-sofa-george-2.html, pokrytą miękkimi tkaninami, takimi jak plusz czy welwet. Stonowane kolory i gładka powierzchnia zachowają jej klasyczny wygląd, natomiast wyraziste, soczyste barwy i subtelne pikowania nadadzą naszej kanapie prawdziwie kobiecego i modnego charakteru.

Przy braku miejsca na wygodną kanapę, zawsze możemy zdecydować się na mniejszych gabarytów fotel. W zależności od indywidualnych potrzeb zastąpi on standardowe krzesło biurowe lub też stanie się miejscem do spoczynku naszych Klientów i gości.

Miejsce na dokumenty

Oczywiście w żadnym gabinecie nie może zabraknąć miejsca do wygodnego i uporządkowanego przechowywania dokumentów. Nie muszą być to jednak proste, surowe regały lub nieestetycznie klejone komody. Zastąpmy je nowoczesnymi meblami do pokoju o subtelnej, eleganckiej formie oraz starannych wykończeniach. Podobnie jak w przypadku biurka, doskonałym wyborem będzie wyposażenie w jednym z trzech kolorów: bieli, szarości lub jasnym drewnie. Pamiętajmy, aby wszystkie elementy tworzące nasz gabinet pasowały do siebie stylistycznie.

Niesamowita moc dodatków — kobiece biuro na wykończeniu

Stylistyka i charakter kobiecego biura będą uwarunkowane specyfiką naszej pracy. W niektórych sytuacjach nie możemy pozwolić sobie na całkowitą swobodę. Z drugiej strony są jednak zawody, które dają nam szerokie pole do artystycznego popisu. Większą dowolność gwarantuje nam również praca w domu.

Wśród praktycznych dodatków, które świetnie sprawdzą się w damskim gabinecie, warto wymienić magnetyczną tablicę oraz organizery na artykuły papiernicze i dokumenty. Standardowe metalowe lub plastikowe pojemniczki możemy jednak zastąpić gustowną ceramiką, czy drewnianymi skrzyneczkami.

Jeśli chcemy, aby nasze biuro wyróżniało się na tle innych, było miejscem przytulnym, klimatycznym i odzwierciedlającym nasze upodobania, nie zapomnijmy o najważniejszych kobiecych atrybutach! Są to przede wszystkim kwiaty doniczkowe oraz dekoracyjne plakaty. Puste ściany, poza obrazami zapełni z również zegar lub lustro. Za element zdobiący biurko może posłużyć ozdobna świeczka lub pamiątkowe zdjęcie w gustownej ramce. Domowy gabinet stanie się natomiast znacznie przytulniejszy, gdy wzbogacimy go o miękki pluszowy dywan oraz długie okienne zasłony.