Sprawdzony przepis na loftowe wnętrza  

Marzysz o przestrzeni w stylistyce loft, jednak Twoje wnętrza z pozoru nie stwarzają możliwości ani perspektywy na taką aranżację? Głowa do góry! Istnieje kilka sprawdzonych, prostych i skutecznych sposobów na loftowy styl. Nie ma przy tym znaczenia, czy urządzasz „standardowe” mieszkanie, czy też sprzyjający surowemu wystrojowi kącik na poddaszu. Co dokładnie mamy na myśli? Niezastąpione i nierozłączne trio, czyli cegłę, drewno i metal!

Loftowe wnętrza z cegłą

Czerwona cegła towarzyszy loftom od samego początku i jest ich nieodłącznym elementem. Symbolizuje surowy charakter industrialnych przestrzeni i świetnie współgra z pozostałymi elementami tego stylu. W loftowych wnętrzach wykorzystasz ją przede wszystkim jako pokrycie ścienne. Najlepiej sprawdzi się tu oczywiście naturalna, prawdziwa cegła, jednakże wiemy, że nie zawsze możesz sobie na taką pozwolić. Alternatywą będzie w takiej sytuacji imitująca ją fototapeta lub okleina. Niestety trzeba być w tym przypadku świadomym, że nie dadzą one równie spektakularnego efektu.

Gdzie wyeksponować cegłę w mieszkaniu w stylistyce loft? Wszędzie! W kuchni, sypialni, salonie, przedpokoju, biurze… Jeśli masz w swoich wnętrzach filary, możesz pokryć cegłą również te elementy!

Jadalnia w stylu loft z ceglastą ścianą.

Loftowe wnętrza z drewnem

Sprawdzony przepis na loftowe wnętrza? Drewno! Również i ono ma swoje szczególne miejsce w loftach – najczęściej można zobaczyć je na podłogach. Drewniana podłoga to idealny sposób na uzyskanie naturalnego i przytulnego wyglądu loftu. Surowiec ten znajdzie tu jednak znacznie szersze zastosowanie. Wykorzystuje się go przede wszystkim w nowoczesnych meblach do pokoju, którym nierzadko towarzyszą również elementy metalowe lub czarne wstawki. Świetny efekt daje ponadto drewno na suficie (zwłaszcza w przypadku skosów), filarach oraz ścianie, w tym przypadku w formie paneli/listewek.

Drewno do wnętrz loftowych powinno być raczej z tych jaśniejszych lub o średniej tonacji, w chłodnym lub średnio ciepłym wybarwieniu. Podobnie jak w przypadku cegły, najlepsze wrażenia wizualne gwarantuje naturalne, surowe drewno. W sklepach meblowych pojawia się jednak dzisiaj wiele propozycji wyposażenia z drewnianą okleiną, która łudząco może przypominać prawdziwy surowiec!

Loftowe wnętrza z metalem

Obowiązkowym materiałem we wnętrzach loftowych jest także czarny metal. Uzupełniając nim drewno i cegłę, w kilka chwil uzyskasz w swoim mieszkaniu prawdziwie loftowy klimat.

Loftowa łazienka na poddaszu z drewnem i metalem.

W jaki sposób wykorzystać metal w takiej aranżacji? Przede wszystkim w roli dekoracyjnych dodatków i wyrazistych akcentów. Takimi akcentami mogą być na przykład metalowe schody lub balustrady prowadzące na antresolę bądź piętro, czy metalowe obramowania i podstawy mebli. Ostatnie są charakterystyczne w szczególności do stołów i ław kawowych oraz krzeseł. Metal w roli dodatków to natomiast m.in. lustra w czarnej oprawie, lampy z metalowymi kloszami, czy duże, metalowe kosze na owoce.