Pufy do siedzenia – meble wypoczynkowe do każdego wnętrza

Puf to niewielki mebel o wielkim potencjale. Jest wielofunkcyjny, a ponadto na tyle uniwersalny, że świetnie sprawdza się w praktycznie każdym wnętrzu. Główną rolę odgrywa on w salonie, gdzie może rozbudować nasz zestaw wypoczynkowy i zwiększyć jego funkcjonalność. Zastosowanie pufa jest jednak o wiele szersze, dlatego spotkamy go również w innych pomieszczeniach w domu.

Kiedy warto zdecydować się na pufy do siedzenia?

Kiedy w naszym domu przyda się puf? W szczególności wtedy, gdy będziemy chcieli zyskać dodatkowe miejsce do siedzenia. Te zgrabne i lekkie bryły są wyjątkowo łatwe w aranżacji. Z reguły nie zajmują wiele miejsca (chociaż na rynku są również dostępne pufy w większych rozmiarach do dużych salonów), a przy tym nie sprawiają problemów w przenoszeniu i zmianie ustawienia. Puf będzie dlatego świetnym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach, w których nie możemy pozwolić sobie na wstawienie m.in. obszernego fotela, czy dodatkowej kanapy. Smukły mebel zmieści się na każdej przestrzeni. Gdy natomiast nie będziemy go używać, możemy przesunąć go do ściany, wsunąć pod stół, czy ustawić w kącie, aby zachować swobodę ciągów komunikacyjnych we wnętrzu.

Puf-podnóżek w salonie.

Pufy do siedzenia i ich zastosowanie

Pufy to przede wszystkim nowoczesne meble do pokoju o charakterze wypoczynkowym. Z tego względu najczęściej spotkamy je w salonie, obok głównego zestawu wypoczynkowego. Puf, który służy jako dodatkowe miejsce do siedzenia to również częsty widok w przedpokoju, sypialni, a nawet pokoju dziecka, czy garderobie.

Granatowy puf w białej garderobie.

Zastosowanie mebla jest jednak o wiele szersze. W jaki jeszcze sposób puf do siedzenia bywa wykorzystywany w naszych wnętrzach?

1. Puf jako podnóżek – puf to mebel wypoczynkowy, na którym możemy usiąść, a także podeprzeć obolałe i zmęczone po całym dniu nogi. Jeżeli lubimy wypoczywać właśnie w takiej pozycji lub musimy ze względów zdrowotnych, puf zapewni nam komfortowy i przyjemny relaks. Puf jako podnóżek możemy dostawić do fotela, kanapy, czy narożnika.

2. Puf jako stoliczek – pufy wcale nie muszą służyć wyłącznie jako meble wypoczynkowe! Wiele z nich sprawdza się doskonale w roli stolików salonowych lub stoliczków nocnych w sypialni. Jeżeli zamiast tradycyjnej ławy lub szafki chcemy zdecydować się właśnie na efektowny puf, zwróćmy uwagę na to, aby miał on przede wszystkim płaską, pozbawioną przeszyć, czy pikowań powierzchnię pokrytą tkaninami plamoodpornymi i łatwo czyszczącymi. Pufem, który z powodzeniem zastąpi tradycyjną szafkę nocną, może być pufa GEORGE na wyższych nóżkach. W roli stoliczka do salonu wykorzystamy natomiast pufę MANILA. Oczywiście na takim pufie mniej bezpieczne będzie stawianie kubków i filiżanek z napojami. Bez przeszkód możemy traktować go jednak jako ławę na piloty, gazety, czy półmiski i talerze z suchymi przekąskami.

Fioletowy puf GEORGE. Szary puf MANILA.

 

3. Puf jako schowek – pufy do siedzenia mogą oferować jeszcze jedną funkcjonalność, jaką jest dodatkowy schowek na liczne drobiazgi. W zależności od wymiarów samej bryły będzie on większy lub mniejszy. W takim pufie schowamy m.in. dodatkowy koc, czy dziecięce zabawki.