Czy nowoczesne wnętrza mogą być przytulne?

Z czym kojarzą się nam nowoczesne wnętrza? Czy są to ciepłe barwy, klimatyczne dodatki i stylowe meble? Czy też może myśląc o stylu uwielbianym w XXI wieku, przed oczami stają nam surowe, gołe ściany, proste, geometryczne bryły, ascetyczne dekoracje i stonowane kolory? Większość z nas chce urządzić swój dom lub mieszkanie w sposób nowoczesny, a zarazem przytulny. Boimy się jednak, że są to cechy, które nie idą ze sobą w parze, a ich umiejętne połączenie dostarczy nam sporych trudności. Nic bardziej mylnego! Współczesna stylistyka potrafi emanować ciepłem i przyjazną, rodzinną atmosferą. Musimy jednak wiedzieć, od czego zacząć! Jak zatem osiągnąć ten upragniony efekt w swoich czterech kątach?

Co tworzy klimat każdego wnętrza?

Mimo że w nowoczesnych wnętrzach motywem przewodnim nie są dekoracje, znajdujące się w każdym możliwym miejscu, nie oznacza to jednak, że nie powinno być ich wcale. To w końcu dodatki tworzą ostateczny wystrój każdego pomieszczenia i nadają mu konkretnego charakteru. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i dążyć do zachowania pośród nich spójności.

Na dużych, gołych ścianach w bieli lub szarości mogą zawisnąć kolorowe obrazy, plakaty dekoracyjne, a także designerskie duże zegary, które staną się wyrazistym akcentem salonu lub sypialni. Pustą sofę wzbogaćmy natomiast różnobarwnymi poduszkami. We współczesnych wnętrzach ozdobę stanowią ponadto osłonki na donice, wazony na kwiaty, oryginalne szkatułki lub misy, które udekorują nowoczesne meble do pokoju.

Nowoczesne wnętrza w drewnie

Drewno jest elementem, którego nie powinniśmy pomijać w nowoczesnej aranżacji! To najlepszy ze sposobów na ocieplenie każdego wnętrza. Drewniane akcenty są ponadczasowe i niezwykle eleganckie. Ponadto, rewelacyjnie prezentują się z charakterystyczną dla stylu współczesnego bielą, szarością oraz naturalnymi surowcami, takimi jak beton, kamień lub cegła.

Jakie możliwości daje nam drewno? Jeśli urządzamy nasz dom, w którym zamierzamy osiąść na stałe, możemy pokusić się o podłogę z naturalnego drewna. Kolejną z możliwości są meble z drewnianymi aplikacjami na frontach lub podstawach. Popularnym zestawieniem jest połączenie szarości i drewna, jednakże bardziej przytulny klimat osiągniemy, decydując się na głęboką, czystą biel, taką jak w kolekcji LOFT: https://www.meblewersal.pl/151-meble-loft-systemowe-do-salonu?p=2.

Ciepłe oświetlenie

W jaki jeszcze sposób ocieplić nasze wnętrza? Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie, nie tylko naturalne, ale również sztuczne. Te drugie z pewnością docenimy wieczorami oraz jesienią i zimą, kiedy dni stają się znacznie krótsze. Nie ograniczajmy się jedynie do centralnej lampy sufitowej i jednej wolnostojącej. Jeśli mamy taką możliwość, podkreślmy również półki w salonie lub szklane witryny. Punktowe oświetlenie stworzy w naszym domu romantyczną, nastroją atmosferę. Pamiętajmy także, że lampy nie muszą spełniać jedynie praktycznej funkcji. W ciągu dnia mogą stać się rewelacyjną dekoracją! Nie bójmy się zatem bardziej fantazyjnych i oryginalnych modeli.

Przytulne tekstylia

Duże, przyjemne koce, lekkie pledy, miękkie poduszki. To elementy, których nie powinno zabraknąć w naszym domu. Styl nowoczesny to również idealne miejsce na długie, grube zasłony oraz…dywany lub chodniki! Tekstylia w różnorodnej postaci są nie tylko niesamowicie praktyczne, ale również bardzo klimatyczne. Przytulny nastrój osiągniemy, wybierając tkaniny w odcieniach ciepłego beżu i brązu, jednakże świetną alternatywą będą barwne, soczyste odcienie, takie jak pomarańcz, zieleń lub turkus.