Wielofunkcyjne stoliki kawowe na kółkach

Współczesne aranżacyjne trendy nie ograniczają nas już w praktycznie żadnym obszarze. Dzięki dostępnym rozwiązaniom możemy urządzać swoje wnętrza nie tylko modnie i z klasą, ale także funkcjonalnie, wygodnie i… mobilnie! Jednym z mebli, który pozwala na częste zmiany, są właśnie tytułowe wielofunkcyjne stoliki pokojowe. Jak wykorzystać je w swojej przestrzeni i kiedy okażą się niezastąpione?

Stoliki na kółkach – dla kogo?

Doskonale znamy już klasyczne stoliki kawowe, stojące grzecznie i spokojnie naprzeciwko sofy lub narożnika. To właśnie dzięki nim podczas oglądania ulubionego filmu, możemy wygodnie sięgać po smaczne przekąski lub napoje. To również na nich możemy bezpiecznie odłożyć pilot, czytaną książkę lub gazetę. To wreszcie często i przy nich prowadzimy wspólne rozmowy, bawimy się, czy gramy. Standardowe stoliki kawowe są po prostu nieocenione. Możemy więc trafnie założyć, że stoliki mobilne, na kółkach, pozwolą nam na jeszcze więcej!

To idealny wybór dla wszystkich osób niezdecydowanych, jak i tych, które lubią regularnie wprowadzać do swoich wnętrz drobne zmiany. Mobilne stoliczki docenią również właściciele niewielkich mieszkań, w których meble wielofunkcyjne to zdecydowany must have. Sprawdzą się ponadto wtedy, gdy pracujemy w domu lub urządzamy mieszkanie dla seniora. Są stworzone dla wszystkich kochających wygodę i funkcjonalność.

Jak wykorzystać stolik na kółkach?

Stolik na kółkach pozwoli nam zagospodarować dostępną przestrzeń w sposób nie tylko wygodny, ale i praktyczny. Będzie ciągle z nami, dokładnie w tym miejscu, w którym zechcemy. Ułatwi również dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy, które od tej pory zawsze znajdą się w zasięgu ręki. Mimo że klasyczne stoliczki kawowe zajmowały przede wszystkim przestrzeń salonową, w wersji mobilnej mogą łatwo wyjechać poza ten obszar! Stoliki na kółkach to zatem nie tylko nowoczesne meble do pokoju dziennego, ale i kuchni, przedpokoju, a nawet sypialni lub biura. Jak więc możemy wykorzystać je w różnych wnętrzach?

Stolik na kółkach w salonie i jadalni

Stolik na kółkach w salonie bez wątpienia stwarza największe możliwości. Możemy traktować go jak standardową ławę, tyle że na… kółkach! Dzięki temu przekąski i napoje do serialu lub filmu będą jeszcze bliżej niż zazwyczaj. Stolik na kółkach docenimy ponadto wtedy, gdy nasz salon pełni jednocześnie funkcję sypialni. Rozkładając sofę lub narożnik do spania, zamiast przenosić ciężką ławę, płynnie, wygodnie i bez wysiłku przesuniemy ją na bok.

Stolik na kółkach w salonie świetnie sprawdzi się także w roli dodatkowej półki. Wystarczy przyozdobić go roślinnością, książkami, lampką lub innego rodzaju dekoracjami. Gdy po czasie uznamy, że przydałyby się drobne zmiany, poprzez nowe salonowe ozdoby oraz przestawienie stoliczka w inne miejsce w kilka chwil odświeżymy wystrój naszego pokoju.

Mobilny stolik występuje również w roli nowoczesnego barku na kółkach! Na taką okoliczność możemy zakupić osobny model lub wykorzystać już posiadany, który na co dzień stoi na przykład obok kanapy. Jeśli szukamy mobilnego stoliczka barowego, większy komfort użytkowania zapewnią nam meble nieco wyższe i piętrowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli wygodnie obsłużyć naszych gości lub też zachęcimy ich do tego, aby zrobili to sami!

Stolik na kółkach w przedpokoju

Wyższe stoliki na kółkach będą pasować także do aranżacji przedpokoju. Podobnie jak w salonie, tutaj również możemy traktować je jako półkę, dodatkowy mebel na liczne drobiazgi, które lubią się zawieruszać.

Stolik na kółkach w kuchni

Mobilne stoliki zwiększą funkcjonalność naszej kuchni. Sprawdzą się w roli szafki na ekspres, wina, zastawę stołową, napoje, przyprawy, świeże owoce i warzywa, czy zioła w doniczkach. Poza funkcją praktyczną staną się także przykuwającym uwagę elementem wystroju.