Meble tapicerowane do nowoczesnego salonu

Nowoczesny salon to pojęcie, pod którym kryje się wiele znaczeń. Może być to wnętrze urządzone w prosty, minimalistyczny sposób lub też swoją stylistyką wpasowujące się bardziej w wystrój industrialny. Nowoczesny salon może być również miejscem przytulnym, klimatycznym, wykończonym naturalnymi materiałami i dodatkami. Tylko od nas zależy, jakie przybierze oblicze! Nieodłącznym elementem każdego pokoju dziennego, poza podstawowym systemem mebli, jest również wygodny i stylowy zestaw wypoczynkowy. Na jaką kanapę, narożnik, a może wersalkę powinniśmy się zdecydować, urządzając salon we współczesnym stylu?

Meble tapicerowane w nowoczesnym salonie

Dzisiaj nie skupimy się na tym, czy lepszym rozwiązaniem do pokoju dziennego będzie przestronny narożnik, czy też rozkładana dwuosobowa kanapa z funkcją spania. Ich wielkość i dodatkowe funkcje są bowiem właściwościami, warunkowanymi metrażem danego wnętrza oraz indywidualnymi potrzebami. Naszą uwagę poświęcimy natomiast stylistyce mebli wypoczynkowych. Czy w nowoczesnym salonie możemy pozwolić sobie m.in. na kanapę w stylu retro z przeszyciami? Czy pastelowe lub krzykliwe tkaniny obiciowe we współczesnym pokoju dziennym nie zostaną odebrane jako faux-pas? Sprawdźmy, które z tapicerowanych nowoczesnych mebli do pokoju  najlepiej uzupełnią wybrany przez nas wariant!

Klasyka, czy może odrobinę szaleństwa?

Kiedy myślimy o salonie zaaranżowanym we współczesnej stylistyce, większości z nas przed oczami stają białe meble o geometrycznych kształtach na tle jasnych, najczęściej szarych ścian. Okrojone do minimum dodatki, kilka obrazów, dywan i zasłaniająca pusty kąt roślinność w doniczkach. To jedna z popularnych odsłon nowoczesnego stylu, charakteryzująca się minimalizmem, ogromną uniwersalnością oraz ponadczasowością. Czym więc dopełnić taki obraz? Gdy chcemy, aby nasz salon przybrał właśnie takie oblicze, postawmy na klasyczne zestawy wypoczynkowe. Klasyczne, to znaczy o regularnych formach oraz pokryciu naturalną, elegancką skórą lub zamszem w kolorze czarnym, szarym lub écru. Może być to zarówno kanapa lub sofa z fotelami, czy też narożniki pokojowy, taki jak https://www.meblewersal.pl/7907-naroznik-supra-nfpa.html.

Proste rozwiązania często bywają najlepsze, jednakże nie w każdym przypadku! Wielu z nas poszukuje bowiem mniej szablonowych pomysłów i chętnie eksperymentuje z różnorodną stylistyką wnętrz. Takie osoby nie boją się mieszać ze sobą kilku stylów. Są przy tym otwarte na nowe, ciekawe propozycje oraz z zapałem poszukują prawdziwych perełek, które staną się wisienką na torcie w wystroju ich pokoju dziennego. Właśnie dlatego na popularności zyskuje w ostatnim czasie eklektyzm. Pozwala on na swobodne łączenie elementów charakterystycznych dla różnorodnych stylów, nurtów i epok. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby w nowoczesnym salonie honorowe miejsce zajęła retro sofa https://www.meblewersal.pl/8385-sofa-farina-2.html w kolorowym obszyciu. Jest to również model, który świetnie wpasuje się do wnętrz urządzonych w klimacie skandynawskim. Chcąc przełamać dominującą w pokoju biel, nie bójmy się postawić na wyraziste kolory tkanin obiciowych. Idealnym wyborem będzie w tym przypadku butelkowa zieleń lub brudny odcień żółtego.