Nowoczesne witryny i komody do każdego salonu

Jednym z pomieszczeń, na którym podczas prac wykończeniowych koncentrujemy się w sposób szczególny, jest pokój dzienny. To wyjątkowe miejsce w każdym domu. Przestrzeń wielofunkcyjna: gościnna, wypoczynkowa, rodzinna, a nawet sypialniana! Każdy z nas marzy o tym, aby jego salon był pomieszczeniem, w którym spędzanie wolnego czasu to prawdziwa przyjemność i najlepsza nagroda po ciężkim dniu. Chcemy, aby był on modny, nowoczesny, a przy tym przytulny i klimatyczny. Poza odpowiednią kolorystyką, oświetleniem i dodatkami ogromną rolę odgrywają nowoczesne meble do pokoju. Żaden salon nie może obejść się przede wszystkim bez eleganckich witryn oraz pakowanych komód. I to właśnie na nich skupimy dzisiaj naszą uwagę!

Dlaczego komody i witryny?

Są to dwa rodzaje wyposażenia, z którymi spotkamy się niemalże w każdym salonie. Poszukując idealnych modeli, powinniśmy jednak skupić się nie tylko na ich wyglądzie zewnętrznym, ale również cechach praktycznych. Jest to m.in. wielkość, układ wewnętrznych przegród oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak cichy domyk lub oświetlenie LED. Witryny i komody pomagają nam bowiem utrzymać porządek i harmonię w najbardziej reprezentatywnej przestrzeni naszego domu. Ma to szczególne znaczenie w niewielkich mieszkaniach, w których trudniej jest wygospodarować dodatkowe miejsca do przechowywania różnorodnych artykułów. Jeśli chcemy zatem, aby nasz salon olśniewał estetycznym i eleganckim wyglądem, a zarazem zachwycał funkcjonalnością, nie rezygnujmy z wyposażenia go w podstawowe bryły!

Nowoczesne komody do pokoju dziennego

Komody pełnią nieco inną funkcję, aniżeli witryny. Są mniej reprezentatywne, ponieważ w większości nie posiadają przeszkleń na frontach. Właśnie dlatego stanowią idealne miejsce do przechowywania przedmiotów, które niekoniecznie muszą pozostawać na widoku. Mogą być to obrusy, serwetki, dokumenty, stare albumy ze zdjęciami lub świąteczne, sezonowe dekoracje. Obecnie, w internetowych, jak i stacjonarnych sklepach meblowych znajdziemy wiele różnorodnych modeli. Mogą być to komody z drzwiami, szufladami, otwartymi wnękami, jak i łączące wszystkie z powyższych elementów. To od nas zależy, która z form przechowywania będzie dla nas najwygodniejsza. Ciekawe propozycje komód znajdziemy w nowoczesnej kolekcji DENALI. Linia oferuje pakowny model z otwartą przestrzenią: https://www.meblewersal.pl/meble-do-pokoju-denali/8672-komoda-denali-dk06.html oraz mniejszych rozmiarów standardową bryłę z trzydrzwiowym frontem i szufladą.

Witryny w nowoczesnym salonie

Witryny to stylowe, przyciągające wzrok meble, wyposażone w eleganckie przeszklenia, często dodatkowo podkreślone nastrojowym oświetleniem LED. To właśnie w nich powinniśmy eksponować nasze ulubione, drogocenne zastawy stołowe, pamiątki z dalekich podróży lub wyśmienite trunki. Najbardziej funkcjonalne modele posiadają również zabudowaną przestrzeń w postaci np. dolnych szuflad, w której możemy dyskretnie schować pozostałe akcesoria. Pamiętajmy również, że decydując się na witrynę z dużym przeszkleniem, obejmującym cały front, musimy zadbać o zachowanie w jej wnętrzu porządku. Nowoczesną, a przy tym klimatyczną propozycją będą meble do pokoju IRMA. W serii znajdziemy bryły smukłe i wysokie: https://www.meblewersal.pl/meble-irma-systemowe-do-salonu/1686-witryna-irma-im06.html, jak i niższe, o kwadratowej formie. Dużym atutem jest również oferowane przez producenta oświetlenie szklanych półek.