Zestawy w szarościach – sposób na nowoczesne wnętrza

Wnętrza aranżowane w szarościach są nowoczesne, eleganckie i bardzo funkcjonalne. Dzisiaj, chętnie decydujemy się nie tylko na szare ściany, ale również wybarwione w tym kolorze meble. Na jakie kompozycje możemy sobie pozwolić, wykorzystując szare wyposażenie do domu?

Dlaczego szarości zdominowały nasze wnętrza?

Wyobrażając sobie nowoczesne przestrzenie, najczęściej łączymy je właśnie z szarością. Kolor ten nie bez powodu stał się synonimem współczesnych, designerskich aranżacji. Jest to przede wszystkim barwa niesamowicie wyważona i stonowana, która doskonale łączy się niemalże ze wszystkimi dostępnymi odcieniami. Szare tło, czy to w postaci mebli, czy ścian, daje nam zatem ogromne możliwości!

Czy szare wnętrza są smutne, melancholijne? Mimo że dla wielu jest to kolor ponury, urządzone w nim pomieszczenia wcale nie zyskują takiego charakteru. Jeśli zadbamy o odpowiednie połączenie szarości z innymi strukturami, barwami, czy dodatkami, absolutnie nie musimy obawiać się, że nasz salon, czy sypialnia staną się przygnębiające! Warto pamiętać, że jest to kolor, który umożliwia zaaranżowanie wnętrz zarówno w sposób surowy i minimalistyczny, jak i nowoczesny, a zarazem przytulny i klimatyczny.

Szarość doskonale komponuje się w szczególności z drewnem. Coraz to częściej, jest spotykana nie tylko w stylistyce współczesnej, ale również tradycyjnej, rustykalnej, czy skandynawskiej. Szare meble pozwolą nam zatem na częste, proste i tanie zmiany w wystroju naszych wnętrz.

Szare meble do salonu

Nowoczesne meble do pokoju w kolorze szarym to podstawa salonu urządzonego zgodnie z najnowszymi trendami. Designerska, efektowna przestrzeń dzienna stanie się wizytówką naszego domu. Jeśli marzy się nam minimalistyczny pokój dzienny o nietuzinkowym charakterze, wybierzmy meble DELOS https://www.meblewersal.pl/800-meble-do-pokoju-delos. Są to nowoczesne, geometryczne bryły wybarwione w strukturze imitującej beton. Z ich wykorzystaniem łatwo zaaranżujemy nasz salon w surowej, chłodnej stylistyce. Nowoczesną formę dopełniają w tym przypadku  jednolite, gładkie fronty, pozbawione klasycznych uchwytów.

Osobom poszukującym bardziej wyważonych propozycji polecamy natomiast meble do pokoju INOX.  Jasny odcień szarego w połączeniu z drewnem nada naszemu salonowi cieplejszego i przytulniejszego charakteru. Jeśli dodatkowo wzbogacimy go elementami w kolorach brązów i beżów, zyskamy niezwykle klimatyczne wnętrze o nowoczesnym wystroju.

meble do pokoju inox

Szare meble do sypialni

Czy szare meble do sypialni to dobry wybór? Niektórzy z nas obawiają się jej aranżowania w tym kolorze. Sypialnia ma być przecież miejscem przytulnym i urokliwym, a szarości nie do końca wpasowują  się w ten obraz. Jeśli jednak dobrze wyważymy wszystkie barwy oraz dodatki, szare meble okażą się strzałem w dziesiątkę. Za przykład mogą tu posłużyć meble SEGA https://www.meblewersal.pl/713-meble-sega-systemowe-do-sypialni. Dzięki temu, że zostały one połączone ze śnieżną bielą, stwarzają znacznie szersze możliwości. W zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy osiągnąć zatem różne efekty. W poniższej propozycji sypialnię z szarymi meblami ociepla drewniana podłoga, roślinność oraz duże przeszklenia.