Przegląd najciekawszych foteli do pokoju dziennego

Mimo że to z reguły kanapa gra pierwsze skrzypce w aranżacji każdego salonu, nie wypada nam zapomnieć o jej nieodłącznym towarzyszu – fotelu. Jest to mebel, który pozwoli nam na wygodny relaks przy książce lub filmie, a przy tym, w wielu przypadkach może stać się również stylowym elementem wystroju tego wnętrza. Przyjrzyjmy się z bliska zarówno tym ciekawszym, jak i klasycznym fotelom, o które warto wzbogacić każdą salonową przestrzeń.

Fotele klasyczne

Fotele klasyczne to bardzo szeroka i różnorodna grupa foteli, obejmująca meble skórzane i tapicerowane. Mogą być to masywne, niskie i rozłożyste bryły, jak i smuklejsze fotele, które zostały zaprojektowane z myślą o niewielkich wnętrzach. Jeśli chcemy, aby fotel w salonie stanowił głównie „rozszerzenie”, uzupełnienie zestawu wypoczynkowego i gwarantował dodatkowe miejsce do spoczynku, klasyczne modele będą dla nas w zupełności wystarczające. Łatwo dopasujemy je zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych mebli do pokoju. Jeśli jednak marzy się nam oryginalny, ciekawy i niesamowicie wygodny mebel wypoczynkowy, który stanie się jednocześnie ozdobą tego wnętrza, zapraszamy dalej!

Fotele typu „uszak”

Fotele typu uszak od pewnego czasu wracają do łask. Od wszystkich innych foteli odróżnia je charakterystyczna forma, a dokładnie jeden element – znamienne uszy. Pozwalają one wygodnie oprzeć głowę, zarówno podczas np. czytania książki, jak i krótkiej drzemki. W połączeniu z wysokim oparciem i wygodnymi podłokietnikami otrzymujemy fotel o niejako „otulającej” formie, chroniącej przed przeciągami. Uszak doskonale sprawdza się także u osób starszych, zapewniając im bezpieczną, wygodną pozycję podczas wypoczynku. Najczęściej jest on wyposażony w nóżki, które dodatkowo ułatwiają wstawanie. Dzisiaj spotkamy się również z jego nowoczesnymi odsłonami, takimi jak https://www.meblewersal.pl/9098-fotel-gordon.html. Możemy zatem wpasować go nie tylko w tradycyjne, ale i współczesne aranżacje.

Fotele w stylu boho

Osoby urządzające swój salon w stylistyce boho mogą pokusić się o bardzo efektowne i nietuzinkowe plecione fotele, wykonane w całości z wikliny lub rattanu. Mają one rozłożystą formę i występują w wielu rozmaitych wariantach. Są to m.in. fotele w kształcie kwiatów, kubełkowe lub tzw. fotele jajo albo fotele peacock. Niektóre z nich posiadają metalowe, wysokie nóżki, które wprowadzają akcent nowoczesności. Meble wypoczynkowe w stylu boho najczęściej wykłada się jasnymi poduszkami i kocami z naturalnych tkanin.

Fotele futurystyczne

Wspominaliśmy, że fotel może zdeterminować wystrój całego salonu. Stać się jego głównym, przykuwającym wzrok elementem. Taki efekt uzyskamy, wybierając właśnie bryły futurystyczne, o nietuzinkowych formach, kształtach, czy kolorach. Są to m.in. słynne i kultowe fotele „Egg”, które mimo tego, że zostały zaprojektowane już blisko 50 lat temu, wciąż zachwycają swoim nietypowym wyglądem.

Fotele z funkcją relaksu

A dla tych, którzy kochają wypoczywać i ponad wszystko stawiają na komfort, polecamy fotele z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak m.in. elektrycznie wysuwane podnóżki. Przykładem takiego mebla jest fotel SALMO 1RF – skórzany, miękki, rozłożysty, z profilowanymi podłokietnikami. Na rynku znajdziemy także fotele z regulowanymi zagłówkami, czy specjalnym miejscem na napoje.

Fotele skandynawskie

Jeśli urządzamy salon w stylu skandynawskim, vintage, eklektycznym, czy nowoczesnym, możemy zdecydować się również na fotele skandynawskie. Wyróżniają je cienkie, wyższe nóżki rozstawione pod delikatnym skosem oraz smukła, lekka i zgrabna forma. Nieco może przypominać ona niektóre fotele typu uszak – oczywiście bez dodatkowych „skrzydełek”. Fotele skandynawskie są pokryte miękkimi tkaninami w kolorach. Często posiadają również stylowe pikowania i przeszycia. Z takimi modelami zapoznamy się tutaj, w sklepie online.