Nowocześnie urządzona sypialnia

Urządzanie sypialni to sprawa dużej wagi. W odróżnieniu od salonu, który jest strefą wspólną, sypialnia to nasz prywatny kąt. Azyl, w którym możemy odpocząć po całym dniu. Wyciszyć się i zrelaksować. Nic więc dziwnego, że jej wystrój ma znaczenie. Jeśli właśnie stajemy przed tym wymagającym zadaniem lub planujemy remont naszego pokoju, sprawdźmy, dlaczego warto zdecydować się na sypialnię w nowoczesnej odsłonie.

Nowoczesna sypialnia, czyli jaka?

Nie ma jednej, ścisłej definicji nowoczesności, ponieważ nowoczesność, tak jak wiele innych stylów przybiera dzisiaj rozmaite formy. Możemy wyszczególnić jednak kilka cech, które pozwalają zakwalifikować dane rozwiązania jako „nowoczesne” i jednocześnie odróżnić je od pozostałych wnętrzarskich wystrojów.

Mamy zatem dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które marzą o nowoczesnej sypialni, jednak z różnych powodów bały się, że takie wnętrza są surowe, ascetyczne i chłodne. Nic bardziej mylnego. Styl nowoczesny oraz nowoczesne meble do pokoju dają Wam ogromne możliwości. Tak urządzone przestrzenie mogą być zarówno przytulne, klimatyczne, jak i chłodniejsze oraz surowe. Mogą być również designerskie, industrialne, wypełnione efektownymi rozwiązaniami. A wszystko to dzięki doskonałej bazie.

Meble nowoczesne wyróżniają się prostymi, niewyszukanymi formami oraz gładkimi powierzchniami. Fronty oraz korpus nie mają z reguły żadnych zdobień, tłoczeń, czy frezów. Regularne, minimalistyczne bryły wybarwione w uniwersalnych kolorach pozwalają na szeroką zabawę kolorami, dodatkami i ozdobami. Jeśli jednak zależy Wam na nieco bardziej wysublimowanym wyposażeniu w nowoczesnym stylu, znajdziemy i takie.

Nowoczesna sypialnia w bieli

Biel, podobnie jak szarość to podstawowa barwa w nowoczesnych aranżacjach. Idealna do sypialni, zwłaszcza tej o niedużym metrażu. Biel doskonale porządkuje, harmonizuje wnętrza oraz sprawia, że wyglądają one czysto i estetycznie. Wystarczy tylko spojrzeć  na komplet https://www.meblewersal.pl/186-meble-irma-systemowe-do-salonu. Jest to połączenie klasycznej bieli z bielą w połysku, która silniej akcentuje nowoczesny charakter wnętrza. Błyszczące powierzchnie dodatkowo potęgują także wrażenie przestronności, dzięki czemu sypialnia będzie wyglądać na większą.

Wybierając białe meble, mamy dużą dowolność w zakresie pozostałych rozwiązań i kolorów. Jeśli postawimy na szare ściany, nadamy naszej sypialni surowszego charakteru. Jeśli jednak wybierzemy beż z akcentami pastelowego, subtelnego różu, uzyskamy ciepłą, urokliwą aranżację.

Nowoczesna sypialni w bieli z dodatkiem drewna

Niektórzy obawiają się, że całkowicie białe meble okażą się zbyt „sterylne”. W takim razie świetną propozycją będą dla Was białe meble z dodatkiem drewna. Perfekcyjne połączenie, które od lat utrzymuje się w czołówce największych trendów wnętrzarskich. To jeden z tych duetów, który po prostu się nie nudzi. Obecność jasnego drewna we wnętrzach ociepla je oraz wprowadza klimat bliski naturze. Idealnym przykładem są meble do sypialni XELO. Dąb craft złoty + biel będą pasować do wielu aranżacji – zarówno tych minimalistycznych, jak i bardziej urokliwych.

Nowoczesna sypialnia w stylu loft

Nowoczesna sypialnia to także sypialnia w stylu loftowym, industrialnym. W charakter takiego wystroju doskonale wpasowuje się komplet LOFT https://www.meblewersal.pl/151-meble-loft-systemowe-do-salonu. Warto zwrócić uwagę na to, że klasyczne wnętrza loftowe bazują na otwartych przestrzeniach. W wielu przypadkach nawet sypialnia nie jest w takim układzie odosobnionym pokojem, a jedynie dyskretnie oddzielonym. Może odbyć się to za pomocą szklanej ścianki działowej, regału lub antresoli. Po więcej mebli do sypialni zapraszamy do sklepu.