Meble w bieli i drewnie do nowoczesnego salonu

Duet bieli i drewna od wielu lat cieszy się niemalejącą popularnością. Jest on ulubieńcem zarówno miłośników eleganckiej klasyki, jak i nowoczesnych, designerskich aranżacji. Wnętrza urządzone w tym ponadczasowym i niezwykle uniwersalnym zestawieniu dają nam szerokie spektrum możliwości.

Biel i drewno – nie tylko w stylu skandynawskim

Biel oraz drewno to połączenie bliskie w szczególności wnętrzom inspirowanym wystrojem panującym w państwach północnych. Ciepły, przytulny i klimatyczny styl skandynawski znakomicie łączy w sobie klasycznego ducha z powiewami nowoczesności. To właśnie dlatego tak chętnie decydujemy się na wprowadzenie go do swoich domów. Doskonałym przykładem mebli urządzonych w skandynawskim designie będzie seria PRIMO https://www.meblewersal.pl/716-meble-do-pokoju-primo. Proste linie i regularne kształty przełamywane są tu przez skośne nogi oraz niewielkie, gałkowe uchwyty, nadające wyposażeniu lekkości i eleganckiego charakteru.

Biel i drewno nie zostały jednak zarezerwowane tylko i wyłącznie do jednego stylu. Ich ogromny potencjał chętnie wykorzystywany jest także we wnętrzach nowoczesnych, loftowych, a nawet klasycznych.

Dlaczego duet bieli i drewna to połączenie doskonałe?

Miks drewna z bielą towarzyszy nam od lat. Mimo że dla wielu jest to już połączenie opatrzone i sztampowe, obecna mnogość dostępnych rozwiązań wciąż pozwala nam odkrywać ten duet na nowo. Biel sama w sobie należy do barw niezwykle uniwersalnych, stanowiących najlepszą bazę aranżacyjną. Dodaje wnętrzom przestrzeni oraz poczucia lekkości. Sprawia ponadto, że nasze pomieszczenia prezentują się schludniej i czyściej. Jeśli wzbogacimy ją właśnie o drewno, zażegnamy ryzyko powstania tzw. efektu „sterylności”, którego obawia się wielu z nas. Drewniane akcenty odpowiadają także za klimat urządzanego pokoju. Ocieplają go. Nadają charakteru. Pozwalają poczuć bliskość z naturą.

Biel i drewno w nowoczesnych odsłonach

Barwa biała  oraz drewniane akcenty mogą zostać wykorzystane we wnętrzach nowoczesnych. Zarówno surowych, minimalistycznych, jak i tych, urządzonych w cieplejszym stylu. Nowoczesne meble do pokoju z linii MALTA to jedna z propozycji, która dostosuje się do różnych wariantów. Czasami od tego, który z kierunków wybierzemy, zadecyduje kolor ścian. Przykładowo, zestawienie serii https://www.meblewersal.pl/774-meble-do-pokoju-malta z szarym tłem sprawi, że nasz pokój nabierze chłodniejszego charakteru. Jeśli natomiast za barwę bazową uznamy przytulny beż, jego połączenie z bielą i drewnem ociepli nasze wnętrze. Na efekt końcowy wpłyną także wykorzystane dodatki, takie jak tekstylia i roślinność oraz materiały i surowce, np. beton, cegiełka, rattan, szkło.

Jeśli chcemy, aby nasze wnętrza nabrały loftowego designu, postawmy na meblościankę ALVA 01 https://www.meblewersal.pl/8809-mebloscianka-alva-01.html. Pamiętajmy, aby w stylu industrialnym unikać mebli wybarwionych w bieli w połysku. Taki komplet będzie prezentować się doskonale z czarnymi lub szarymi akcentami, np. w postaci jednej ściany, czy też z klasyczną, czerwoną cegłą.