Meble podwieszane – funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni

W kolekcjach oferujących meble modułowe spotkamy się zarówno z klasycznymi modelami stojącymi, jak i podwieszanymi. Drugie z nich stanowią nieocenioną pomoc w aranżacji przestrzeni, które ze względu na swój metraż stwarzają pewne ograniczenia. Meble wiszące to doskonałe rozwiązanie nie tylko do kuchni i łazienki, ale także salonu lub sypialni. Dlaczego warto wybrać je do swoich wnętrz?

Meble podwieszane w małym pokoju

Jeśli powierzchnia naszego salonu lub sypialni nie imponuje swoimi rozmiarami, z pomocą przychodzą właśnie podwieszane szafki lub witryny. Umieszczenie mebli na ścianie, a nie podłodze zwiększy powierzchnię użytkową naszego wnętrza oraz pozwoli nam lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Zachowamy jednocześnie odpowiednie ciągi komunikacyjne oraz zyskamy miejsce do swobodnego przemieszczania się, bez nieustannego zahaczania o stojące bryły.

W niedużych salonach sporą popularnością cieszą się wiszące meblościanki, składające się z zabudowanych regałów, witryn, otwartych półek oraz stoliczka RTV. Może być to m.in. https://www.meblewersal.pl/8809-mebloscianka-alva-01.html z trzema modułami zawieszanymi. W praktycznym zagospodarowaniu sypialni pomoże nam natomiast wisząca zabudowa szafek, ulokowana na ścianie nad łóżkiem. Propozycje szafek wiszących znajdziesz tutaj.

Szafki wiszące do salonu i sypialni – rozwiązanie pełne korzyści

Poza lepszą organizacją niewielkiej przestrzeni, meble wiszące są rozwiązaniem wartym uwagi również z innych względów. Jeśli zastanawiamy się, czy taki rodzaj zabudowy nada się do naszego domu lub spełni nasze oczekiwania, poznajmy pozostałe zalety mebli podwieszanych.

Zagospodarowanie pustej ściany

Wiszące bryły to sposób na zapełnienie pustej ściany w salonie, sypialni, pokoju dziecka lub przedpokoju. Możemy zdecydować się na otwarte szafki, na których umieścimy akcesoria dekoracyjne takie jak fotografie, kwiaty lub figurki. Drugą możliwością jest wybór modeli o zabudowanych frontach w ciekawym kolorze, np.  https://www.meblewersal.pl/3164-mebloscianka-baros.html Tak oryginalna struktura i wybarwienie staną się ozdobą samą w sobie.

Łatwiejsze mycie podłóg

Sprzątanie wąskiej przestrzeni pomiędzy szafką a podłogą to wyzwanie dla każdej gospodyni, zwłaszcza jeśli przestrzeń ta jest wyjątkowo niewielka. Podwieszane meble skutecznie niwelują ten problem. Brak wąskich szczelin, do których trudno dostać się szmatką lub odkurzaczem gwarantuje czystą powierzchnię, bez ukrytych kłębów kurzu.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Szafki montowane na ścianie mogą zostać wykorzystane nie tylko jako meble główne, ale również uzupełniające. Jeśli brakuje nam miejsca do przechowywania niektórych rzeczy, warto wykorzystać właśnie meble wiszące. Sami decydujemy, na jakiej wysokości oraz w jakim miejscu zostaną umieszczone – możliwości jest w tym zakresie naprawdę wiele! Nowoczesne meble do pokoju o regularnych kształtach i stonowanych kolorach wtopią się w każdą aranżację.

Szafki niedostępne dla dzieci

Ciekawość dzieci nie zna granic, zwłaszcza w wieku, w którym uczą się one chodzić. Wtedy też konieczne okazują się wszelkie blokady drzwiczek, zabezpieczające zawartość szafek. Jeśli wybierzemy meble wiszące, to właśnie w nich możemy schować przedmioty, które pod żadnym pozorem nie powinny wpaść w ręce naszych dzieci. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, zapewniające poczucie spokoju każdemu rodzicowi.